Meme Kaşıntısı Neden Olur?

Memede kaşıntı ve kızarıklık
Vücudun farklı yerlerinde meydana gelebilen kaşıntıların bir çok nedeni olabilmektedir. Göğüste sürekli meydana gelen kaşıntıların, dikkatli bir şekilde takip edilmesi ve neyin sebep olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir. Kaşıntı göğüste meydana geldiyse ve kızarıklık, şişlik veya su toplanması varsa, kaşıntı büyük olasılıkla alerji sebebiyle meydana gelmiştir. Bu şikayetlerin olmadığı kaşıntı vakalarında ise göğüs damarlarında genişleme problemi ile karşılaşılabilmektedir.

Bebeklerini emzirmekte olan annelerin göğüslerinde ki damarlar genişlemeye maruz kalabilir. Bu zamanlarda çoğunlukla memede kaşıntı ile birlikte kızarıklıkta oluşmaktadır. Damarlarda oluşan bu genişlemeyle ilişki kızarıklar genel olarak bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmakta olan lazer tedavisi ile çözüme kavuşmaktadır.

Günümüzde kadınlarda çok yaygın bir şekilde görülmekte olan meme kanseri sebebinden dolayı göğüste meydana gelen kızarıklıklar ilk olarak akıllara meme kanserini getirmektedir. Oluşan bu kaşıntıların sebeplerinin tespit edilmesi durumunda derin bir nefes almalarını sağlayacaktır. 15 günden fazla süren kaşıntılarda mutlak surette doktora başvurulması ve muayene olunması gerekmektedir.

Memede kaşıntı neden olur ?
Memede meydana gelen kaşıntılar çoğunlukla iç çamaşırlarının yapımında kullanılan kumaş veya kullanılan kumaş boyası ve kullanılan parfüm veya diğer kozmetik ürünler sebep olabilmektedir. kadınların bu iç çamaşırlarında kullanılan kumaşlara alerjisi olabilir. Böyle bir durumda alerji testi yaptırılması gerekmekte ve kişinin vücudunun neye alerjisi olduğunu öğrenmesi gerekmektedir.

Tercih edilen iç çamaşırlarının pamuklu kumaşlardan imal edilmesi fayda sağlamaktadır. Dolayısıyla vücutla direk temas halinde olan iç çamaşırlarının kumaşının pamuk olması problem yaratmayacaktır.

Memede kaşıntı ve kızarıklık
Alerjik sebeplerin haricinde, memenin her yerinde veya sadece ucunda kaşıntılar oluşabilmektedir. bu tip kaşıntılar kadınların aklına meme kanserini getirmektedir. Memede bu tip kaşıntılar meydana geldiğinde görülen bulgular dikkatli bir şekilde takip edilmeli, doktora başvurularak muayene olunmalıdır. Günümüzde karşılaşılan meme kanseri erken tanı ve teşhis konulduğunda kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşıntı Nasıl Geçer ? Tıkla Öğren © 2016
Kasinti.net'te bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.