Kategori: Genel

Şeker Hastalığı Kaşıntı Yapar mı?

Cilt üzerinde meydana gelen ve ciddiye almadığınız yaralar şeker hastalığının belirtisi olabileceği gibi aynı zamanda kaşıntılara da sebep olabilmektedir. Şeker hastalığı yani diyabet vücudun tüm sistemlerini olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Kan şekeri oranı yükseldikçe vücutta kontrol altına alınması güçleşen bazı rahatsızlıklar da söz konusu olur. Rahatsızlığın ileri safhalarında ise sinir ve damarların etkilenmesi cilt üzerinde ki problemlerin şiddetlenmesine neden olabilir.

Ciltte Kızarıklık ve Kaşıntı Neden Olur?

Daha çok çevresel etkenlerden dolayı meydana gelen alerjik reaksiyonlar ciltte kızarıklık ve kaşıntıların olmasına neden olmaktadır. Oluşan kızarıklık ve kaşıntıların şekli, neden oldukları hakkında daha kapsamlı bir bilgi verebilir. Alerjik kaşıntıların dışında bir çok bölgede farklı sebeplerden dolayı kaşıntılar olabilir.

Boğaz Kaşıntısı Neden Olur?

Boğaz kaşıntısı zaman zaman bazı insanların anlık olarak yaşamış olduğu bir problemken, bazı insanlar için süreklilik gösterebilmektdir. Vücudun diğer bölgelerinde oluşan kaşıntıların kaşınması mümkün olsada, boğaz kaşıntısının böyle bir çaresi yoktur. Süreklilik gösteren bu boğaz kaşıntıları rahatsızlık sayılabilmektedir.

Vajina Neden Kaşınır?

Vajina Kaşıntısı Neden Olur? Her kadının yaşamının bazı zamanlarında karşılaştığı sıkıntılardan biri de vajina kaşıntısı ile karşıya karşıya kalmalarıdır. Vajina da kaşıntı oluşumunun bir çok nedeni olabilir. Sıklıkla karşılaşılan sebepleri ise doğum kontrol hapları, emzirme ve menopoz dönemidir. Bunların dışında ise mantar enfeksiyonu.

Kafada Kaşıntı Neden Olur, Nasıl Geçer?

kafada kaşıntı neden olur nasıl geçer

Saç, insanların estetik ve kozmetik açıdan bakımlı görünmeleri için en çok ilgi gösterdikleri bir bölge olsa da saç derisini güneş ışınlarına karşıda koruma görevinde de bulunmaktadır. Küçük sağlık sorunlarını büyüyüp başımıza iş açana kadar neredeyse önemsemez ve hafife alırız. Fakat bazı problemler küçük gibi görünse de ilerleyip içinden çıkılmaz bir hal aldığında geri dönüşü imkansızlaşır ve tedavi edilmeyecek bir hal alır.

El Kaşıntısı Neden Olur?

Ellerde meydana gelen kaşıntılara egzama, mantar, böcek ısırması, uyuz ve alerji neden olmaktadır. Bu cilt problemlerinin hepsi parmak araları, eklem bölgeleri, elin tersi ve içini etkileyebilmektedir. Kaşıntılar kızarıklık ve kabarıklık oluşmasına da yol açmaktadır. Tedavilerinde kullanılabilecek kremler olduğu gibi, etkili de olabilmektedir.

Kurdeşen Nedir, Neden Olur?

Toplumda kurdeşen olarak bilinmekte olan rahatsızlığın tıbbi ismi ürtikerdir. Bulaşıcı bir hastalık olmayan kurdeşen ciltte meydana gelen kaşıntılı, kızarık kabarıklara sebep olmaktadır. Vücudun her yerinde görülebilir. Döküntüleri bir iğne ucu kadar olabildiği gibi, çapı 30-40 cm’e kadar dahi çıkabilir.

Ayak Parmaklarında Kaşıntı Neden Olur?

Ayak parmakları ve arasında meydana gelen kaşıntıların en etken sebebi mantardır. Özellikle floramızda bulunan bazı organizmalar sıcak mevsimlerde daha çok etkili olmaktadırlar. Bunlara maya mantarları örnek verilebilir. Denizi seven ve bu mevsimleri denizde geçiren kişilerin ayakları sık olarak ıslandığından daha fazla görülür.

Deride Kaşıntı Neden Olur?

Derinin bulunduğu tüm vücudumuzda oluşan kaşıntılara çeşitli dermatolojik sorunlar sebep olmaktadır. Egzama, sedef, uyuz, bit, su çiçeği, kurdeşen gibi rahatsızlıkların yanı sıra kızarıklık, morarma ve herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkmış olan deri tahrişleri, sulanmaları ve döküntülerine de rastlanılmaktadır.

Bacak Kaşıntısı Neden Olur?

Vücudun bir çok yerinde meydana gelen kaşıntı, rahatsız edici bir durum olabildiği gibi ciddi bir hastalığın belirtilerinden biri de olabilmektedir. İnsanlar bir çok nedenden dolayı çeşitli kaşıntılara maruz kalabilmektedir. Bacak kaşıntısı neden olur? – Vücudun çok sık bastırılarak şiddetli keselenmesi ve liflenmesi.

Sayfalar;123
Kaşıntı Nasıl Geçer ? Tıkla Öğren © 2016